امروز : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ - 10 جماد ثاني 1442
  پرینتخانه » اخبار صنفی تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶ | ارسال توسط :
رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد:

مالیات ۹۰ درصد اصناف در سال ۹۷ اضافه نخواهد شد

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: شرایط خاص اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۷ بیشترین تأثیر را بر فعالیت واحدهای صنفی فعال در رسته‌های گوناگون داشت. تأثیری که بسیاری از حوزه‌های فعالیت این واحدها را متأثر ساخته و موقعیت حساسی را برای آن‌ها ایجاد کرد. یکی از این حوزه‌ها، مسائل مربوط به مباحث مالیاتی واحدهای صنفی بود.

سعید ممبینی با اشاره به اقدامات اتاق اصناف ایران در حوزه مالیاتی مودیان صنفی افزود: با هدف کاهش فشار بر روی واحدهای صنفی جلسات متعددی در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی میان اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی برگزار شد.

وی عدم افزایش نرخ مالیات بیش از ۹۰ درصد از مودیان مالیاتی صنفی را یکی از دستاوردهای جلسات اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی دانسته و عنوان کرد: براساس آخرین توافقاتی که در پی جلسه مشترک رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس سازمان امور مالیاتی به دست آمد، استفاده از ظرفیت‌ها و اختیارات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم است. بر این اساس بیش از ۹۰ درصد از مودیان مالیاتی در سال ۹۷ هیچ‌گونه افزایشی را نسبت به سال ۹۶ در حوزه مالیات تجربه نخواهند کرد. این به شرطی که است وفق تبصره مذکور مجموع فروش کالا و خدمات این مودیان حداکثر ۳۰ برابر معافیت ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم (یعنی رقمی برابر با ۸٫۲۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال) باشد.

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه تصریح کرد: حدود ۳ درصد از مودیان صنفی که مالیات محاسبه‌شده سال ۱۳۹۶ آن‌ها مبلغی بین ۵/۲ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان است، حداکثر ۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش مالیات را پرداخت خواهند کرد.

ممبینی در ادامه به وضعیت گروه سوم مودیان صنفی اشاره کرده و گفت: چیزی در حدود ۲ درصد مودیان مالیاتی صنفی هم هستند که در سال ۱۳۹۶ مالیاتی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرده‌اند. این گروه هم حداکثر مشمول ۹ درصد افزایش مالیات در سال ۱۳۹۷ خواهند شد.

شایان ذکر است مودیانی که واجد شرایط استفاده از تبصره فوق‌الذکر هستند در صورت تمایل باید با تکمیل فرم پیش‌بینی شده الکترونیک، اقدام کنند. شرایط و نحوه تکمیل فرم مذکور متعاقبا اعلام خواهد شد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.